#BiegamDobrze dla dzieciaków!

Mój start w 12. Półmaratonie Warszawskim ma wymiar nie tylko sportowy, ale przede wszystkim charytatywny i hmm, honorowy. Jeżeli uzbieram 2000 złotych dla fundacji Spartanie Dzieciom, przebiegnę ten dystans w staniku i w spódniczce!

Link do zbiórki. Formularz do wpłaty znajdziecie z prawej strony. Ewentualnie na samym dole, jeżeli odpalacie link z telefonu.

#BiegamDobrze dla fundacji Spartanie Dzieciom. Stanik już gotowy

Dlaczego wybrałem akurat tę organizację? Za powód niech posłuży wycinek z ich strony:

Od ponad 4 lat w strojach legendarnych Spartan na trasach maratonów i półmaratonów zbieramy fundusze na leczenie, rehabilitacje i sprzęt rehabilitacyjny. Pomogliśmy ponad 100 dzieci, zebraliśmy ponad 300 tyś PLN.

Tak. To nie żart. Oni biegną z włóczniami w dłoniach mając na sobie te śmieszne spódniczki. I tak wyposażeni pokonują nawet maratoński dystans.

Dowód: https://www.youtube.com/watch?v=QAYwcfIdwDk

I nie można nie wspomnieć o tym, że Spartanie Dzieciom chcą wymazać haniebne czyny swoich pobratymców z kart historii. Pewnie pamiętacie, że zgodnie ze spartańskim wychowaniem, które miało na celu przygotowanie najsilniejszych jednostek do walki, nie było miejsca w starożytnej Sparcie dla kalekich, bądź po prostu słabych dzieci. Zostawiano je na pastwę losu lub zrzucano ze skały.

13116139_10205173692776672_1863165280288638085_o
Mógłbym się prężyć i prężyć, ale z taką budową ciała na pewno by mnie zrzucono ze skały lub w najlepszym przypadku pozostawiono w lesie 😉 / fot. FotoMaraton.pl

Plan jest prosty. Chcę uzbierać 2000 złotych do 24 marca do godziny 23:59. Jeżeli to mi się uda, przebiegnę 12. Półmaraton Warszawski w staniku i w spódniczce. Sprawa honoru, rozumiecie. Zatem do dzieła! Niech Wasze pokłady negatywnych emocji do mnie i przede wszystkim dobroci do dzieci wystrzelą! 🙂

Swoje już wpłaciłem, teraz czas na Was!

Link do zbiórki. Formularz do wpłaty znajdziecie z prawej strony. Ewentualnie na samym dole, jeżeli odpalacie link z telefonu.

Dodaj komentarz