Warto Rozdawać (2): ćwiczenia uzupełniające/ogólnorozwojowe

Każdy z nas wie, że powinniśmy uzupełniać nasze treningi stricte biegowe o ćwiczenia ogólnorozwojowe. I prawie każdy z nas tego nie robi. W tym wpisie zaprezentuję Wam kilka gotowych zestawów skutecznych ćwiczeń, które możecie wykonywać w domu.

Sam je wypróbowałem. O ile na początku było trudno, następnego dnia pojawiły się popularne zakwasy, to już po trzecim razie wykonywania danego zestawu (ale nie tego samego dnia!), zapomniałem o jakichkolwiek bólach niczym mąż o 24. rocznicy pożycia małżeńskiego.

Jedziemy!

GYM BREAK, czyli Szymon Gaś i Kasia Kępka, bardzo pozytywnie nastrojona do życia para. Z przyjemnością się ich ogląda, a jeszcze przyjemniej z nimi ćwiczy. Ich sety nie są zbyt męczące, jednakże gwarantuję, że jeżeli w ogóle do tej pory nie dbaliście o trening uzupełniający, to z początku dadzą Wam w kość. Lubię ich również za różnorodność. W każdym zestawie prezentują wiele ćwiczeń, które są wykonywane po około 30 sekund. Nie zamulicie się monotonią!

Szczególnie polecam następujące z nich (brzuch i core):

Zanim zaczniecie z nimi trenować, polecam na spokojnie obejrzeć każdy z zestawów, aby wiedzieć, jak wykonywać dane ćwiczenie.

Drugi zestaw filmików, który Wam zaprezentuję, pochodzi od Mel B, byłej Spicetki. Kto z nas nie nucił swojego czasu „Wannabe„? Od tamtej pory wiele się zmieniło. Na poniższych filmikach Mel B wije się trochę intensywniej niż na teledysku, zatem sama zaliczyła pokaźny progres 😉 Co prawda jej zestawy są bardziej monotonne niż GYM BREAK, natomiast efekty po nich są znakomite. Nie wspominając o satysfakcji z wykonanego ostrego treningu.

Voilà, sety na pośladki i na brzuch (ten jest szczególnie ostry, ale uwierzcie mi, warto):

https://www.youtube.com/watch?v=k88CirNjAVQ

https://www.youtube.com/watch?v=0R5S2MUbe_g

Po każdym treningu biegowym zróbcie jeden z wyżej wymienionych zestawów. To tylko 10 minut, a Wasze ciało Wam podziękuje. Trochę zabrzmiałem jak Ewa Chodakowska. Jednakże z czym tu dyskutować: aby dobrze i ekonomicznie biegać, trzeba rozwijać wszystkie partie ciała. Brzuch, plecy, pośladki, mięśnie głębokie. Nie ma zmiłuj.

Do dzieła!

Zdjęcie główne pochodzi stąd, niemodyfikowane, opublikowane na tej licencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.