Warto Rozdawać (2): ćwiczenia uzupełniające/ogólnorozwojowe

Każdy z nas wie, że powinniśmy uzupełniać nasze treningi stricte biegowe o ćwiczenia ogólnorozwojowe. I prawie każdy z nas tego nie robi. W tym wpisie zaprezentuję Wam kilka gotowych zestawów skutecznych ćwiczeń, które możecie wykonywać w domu.

Sam je wypróbowałem. O ile na początku było trudno, następnego dnia pojawiły się popularne zakwasy, to już po trzecim razie wykonywania danego zestawu (ale nie tego samego dnia!), zapomniałem o jakichkolwiek bólach niczym mąż o 24. rocznicy pożycia małżeńskiego.

Jedziemy!

GYM BREAK, czyli Szymon Gaś i Kasia Kępka, bardzo pozytywnie nastrojona do życia para. Z przyjemnością się ich ogląda, a jeszcze przyjemniej z nimi ćwiczy. Ich sety nie są zbyt męczące, jednakże gwarantuję, że jeżeli w ogóle do tej pory nie dbaliście o trening uzupełniający, to z początku dadzą Wam w kość. Lubię ich również za różnorodność. W każdym zestawie prezentują wiele ćwiczeń, które są wykonywane po około 30 sekund. Nie zamulicie się monotonią!

Szczególnie polecam następujące z nich (brzuch i core):

Zanim zaczniecie z nimi trenować, polecam na spokojnie obejrzeć każdy z zestawów, aby wiedzieć, jak wykonywać dane ćwiczenie.

Drugi zestaw filmików, który Wam zaprezentuję, pochodzi od Mel B, byłej Spicetki. Kto z nas nie nucił swojego czasu „Wannabe„? Od tamtej pory wiele się zmieniło. Na poniższych filmikach Mel B wije się trochę intensywniej niż na teledysku, zatem sama zaliczyła pokaźny progres 😉 Co prawda jej zestawy są bardziej monotonne niż GYM BREAK, natomiast efekty po nich są znakomite. Nie wspominając o satysfakcji z wykonanego ostrego treningu.

Voilà, sety na pośladki i na brzuch (ten jest szczególnie ostry, ale uwierzcie mi, warto):

https://www.youtube.com/watch?v=k88CirNjAVQ

https://www.youtube.com/watch?v=0R5S2MUbe_g

Po każdym treningu biegowym zróbcie jeden z wyżej wymienionych zestawów. To tylko 10 minut, a Wasze ciało Wam podziękuje. Trochę zabrzmiałem jak Ewa Chodakowska. Jednakże z czym tu dyskutować: aby dobrze i ekonomicznie biegać, trzeba rozwijać wszystkie partie ciała. Brzuch, plecy, pośladki, mięśnie głębokie. Nie ma zmiłuj.

Do dzieła!

Zdjęcie główne pochodzi stąd, niemodyfikowane, opublikowane na tej licencji.

Dodaj komentarz