Szybka Szama (12) – pasta z orzechów nerkowca, oliwek i soczewicy

W ostatnim czasie przeżywam konkretną fazę fascynacji orzechami. Pod każdą postacią. Dlatego też w dwunastym odcinku Szybkiej Szamy przedstawię Wam przepis na prostą w wykonaniu pastę z orzechów nerkowca, zielonych oliwek i czerwonej soczewicy.

W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony SzSz, tym razem będzie na słono 😉

Uwielbiam pasty. Można ich używać na wiele sposobów. Między innymi, jako dip do czipsów, marchewek lub innych selerów naciowych, a także wymieszać ją z makaronem, dzięki czemu powstaje konkretny i pożywny obiad.

Pasta z orzechów nerkowca ma tylko jedną wadę: jest kaloryczna, zważywszy na jej główny składnik. Ale dobra tam, jeśli człowiek się rusza, ewentualnie nie będzie jadł jej codziennie, to nic się nie stanie 😉

pastaznerkowca_skladniki

Orzechy nerkowca zawierają dużo potasu i magnezu. Te minerały poprawią funkcjonowanie naszego układu nerwowego, krwionośnego, a także wpłyną korzystnie na pamięć. Czerwona soczewica zawiera więcej białka niż pierś z kurczaka (ok. 25g kontra 19g). A zielone oliwki mają w sobie witaminy A, C, E oraz witaminy z grupy B. Czyli wolne rodniki nam nie straszne i wspomniany już wcześniej układ nerwowy dostanie dodatkowego kopa.

Zatem do dzieła!

Składniki:

  • 100g orzechów nerkowca
  • 120g zielonych oliwek
  • 1/3 szklanki czerwonej soczewicy
  • sól i pieprz do smaku

Sposób przygotowania:

Soczewicę gotujemy według instrukcji na opakowaniu. Orzechy nerkowca blendujemy w pojemniku z ostrzem do rozdrabniania. Ugotowaną soczewicę wrzucamy do osobnego naczynia, do którego dodajemy oliwki i powstałe wiórki orzechowe. Wszystkie składniki blendujemy na gładką masę. Dodajemy sól i pieprz do smaku. I to wszystko!

Jeśli lubicie słone pasty, polecam pastę z suszonych pomidorów i soczewicy: KLIK!

Smacznego!

pastaznerkowca_detal_v2

pastaznerkowca_flatlay_v2

2 Replies to “Szybka Szama (12) – pasta z orzechów nerkowca, oliwek i soczewicy”

Dodaj komentarz