Szybka Szama (9): shake kakoma

O co mu chodzi z tą nazwą? – pojawiło się zapewne w głowach paru osób po przeczytaniu tytułu. Już spieszę z wyjaśnieniami: połączyłem sylaby głównych składników shake’a i tak powstała egzotycznie (?), tajemniczo (?) brzmiąca nazwa KAKOMA.

Owoc KAki, mleko KOkosowe, MAliny – to aktorzy pierwszoplanowi w dzisiejszym, dziewiątym, odcinku kuchennego spektaklu pod tytułem „Szybka Szama”. Dlaczego wybrałem akurat te składniki? BO MOGŁEM 😀

Sprawdź inny przepis: frytki z selera!

A tak na poważnie, chciałem stworzyć shake’a, który nie zawierałby dość typowych elementów dla tego typu przekąski. Czyli ani bananów, ani truskawek, ani jarmużu, ani zwykłego mleka czy też jogurtu naturalnego. I tak powstał Chocapic koktajl bogaty w witaminę C, która jest nam potrzebna szczególnie teraz, kiedy złota polska jesień zdążyła już się skończyć, zanim na dobre się zaczęła.

shake_kakoma_bezzoltego

Jeden owoc kaki (około 250g) zaspokaja 75% dziennego zapotrzebowania na witaminę A oraz 40% na witaminę C. Mleko kokosowe? Cóż, jest tłuste, wysokokaloryczne… Ale jeżeli regularnie uprawiamy sport, to raz na jakiś czas możemy sobie pozwolić na ten specjał. Nie dajmy się zwariować 😉 Zwłaszcza, że mleko kokosowe pozytywnie oddziałowuje na stany zapalne organizmu. Natomiast maliny to bogactwo witaminy C (siema jesień!) oraz witamin z grupy B, które mają dobry wpływ na układ nerwowy.

A może coś wytrawnego po treningu? Przepis na batony mocy!

Składniki na ok. 750ml:

  • 1 owoc kaki
  • puszka (400ml) mleka kokosowego
  • 120g malin
  • 3 płaskie łyżeczki kakao
  • 2 łyżeczki cukru brązowego (ojeżeli ktoś woli kwaskowaty smak, może zrezygnować z niego)

Sposób przygotowania:

Owoc kaki obieramy i kroimy na mniejsze części, aby łatwiej się je blendowało, wiadomo. Dodajemy do nich pozostałe składniki. Wrrr wrrr, brum brum, blendujemy na gładką masę i gotowe!

Jeśli spodobał Ci się przepis, to bardzo się cieszę! W takim razie mam do Ciebie prośbę. Polajkuj fanpage Obiegówki na Facebooku: KLIK. Dzięki temu będziesz na bieżąco z nowymi postami 🙂

shake_kakoma_sloik_malozoltego

Dodaj komentarz