Czego uczy bieganie? Lista 20 rzeczy!

W jaki sposób lokalne biegi przyczyniają się do redukcji smogu? Dlaczego kolor biały jest najbardziej znienawidzony przez biegaczy? Przedstawiam Wam 20 cennych wniosków, do jakich doszedłem dzięki bieganiu. Ciekawy jestem, czy pokrywają się z Waszymi. Gotowi?

1. Dwójki i czwórki to nie zęby, tylko mięśnie ud.

2. Trening bez zrobionego zdjęcia uznaje się za niewykonany. Fotka musi być koniecznie umieszczona na instagramie.

3. Biały chleb, biały cukier, biały ryż, biały makaron, biała kredka – bezużyteczne, na te produkty nie ma miejsca w naszych domach.

4. W ogóle kolor biały jest znienawidzony, ma w sobie wszystko co najgorsze. Weź to, kurde, dopierz.

5. Pranie ciuchów biegowych tylko w wyjątkowych przypadkach. Na ogół praktykuje się wietrzenie. Ciuchów, a potem łazienki lub pokoju po tychże ciuchach.

6. Polar już nie kojarzy się z producentem pralek.

7. A Jack Daniels z alkoholem.

8. Buty biegowe kupuje się częściej niż buty codzienne. Czasem biegowe stają się codziennymi. Nigdy w drugą stronę!

9. Zegarek biegowy również zyskuje zastosowanie codzienne.

10. Prawdziwy biegowy twardziel nie korzysta z windy, tylko wchodzi po schodach. Najlepiej za pomocą skipu A.

11. ROzgrzewka, ROllowanie i ROzciąganie to ROztrwanianie czasu, elementy zbędne w codziennym treningu.

12. Każdy bieg do autobusu staje się sprawą życia i śmierci. Tu nie odpuszczamy, za wszelką cenę staramy się dobiec do niego, zanim zamkną się drzwi przed nosem.

13. Pies spuszczony ze smyczy skutecznie spowalnia bieg. Nawet lepiej niż czerwone światło na przejściu dla pieszych. Może także równie skutecznie przyszpieszyć bieg, jeżeli upatrzył sobie w nas cel.

14. Im masz mniej czasu wolnego, tym więcej jesteś w stanie zrobić w ciągu niego. Już wiemy, co chciała powiedzieć Natalia Kukulska w piosence „Im więcej ciebie tym mniej”.

15. Próbując urwać dobie kilka chwil, trenujemy, w miarę możliwości, podczas ulewnych deszczy. Dzięki temu zaoszczędzamy parę minut, które poświęcilibyśmy na prysznic.

16. Maraton można przebiec po dwóch miesiącach treningu, przy okazji przepłacając to zdrowiem. Ale pamiętajmy: ból mija, chwała trwa wiecznie.

17. „Eye Of The Tiger”, „We Are The Champions”, „Run To The Hills” – teksty tych piosenek jesteśmy w stanie wyrecytować zbudzeni w środku nocy. W końcu towarzyszą nam podczas każdego treningu.

18. Biegacze przyczyniają się do polityki prorodzinnej. Kiedy całe miasto jest zablokowane przez odbywający się maraton, więcej rodziców zostaje w domach razem ze swoimi pociechami.

19. Dzięki wyżej wymienionym blokadom miasta, liczba samochodów wyjeżdżających na ulicę zmniejsza się, a co za tym idzie, biegacze stoją za redukcją smogu.

20. Bieganie uczy pokory, cierpliwości, spokoju. Ale to wszystko pryska, kiedy GPS w zegarku ładuje się dłużej niż pięć sekund.

Co byście dopisali do tej listy? 🙂

Polub Obiegówkę na Facebooku: www.facebook.com/obiegowka/

0 Replies to “Czego uczy bieganie? Lista 20 rzeczy!”

 1. „18. Biegacze przyczyniają się do polityki prorodzinnej. Kiedy całe miasto jest zablokowane przez odbywający się maraton, więcej rodziców zostaje w domach razem ze swoimi pociechami.”

  Hahaha! 😀 Świetny post, uśmiałam się, chociaż nie biegam i nie mogę nic dopisać 🙁

   1. Hehe, nie mogę, mam chore kolana, nadają się do reperacji, więc niestety, nie wprowadzę powyższych wniosków w życie praktyczne 🙁 😀

    1. W takim razie polecam rower albo basen. Stawy kolanowe nie są wtedy tak obciążone, jak podczas biegania 😉 A potem napiszesz „czego uczy rowerowanie” itp. 😀

     1. Roweru też nie mogę, basen jak najbardziej, zamierzam zacząć jak się troszkę ociepli, bo teraz jestem cały czas w stanie przeziębienia + sesja, itp. 🙂 Ale dzięki za radę 🙂

     2. To zdrówka życzę! Pij rosół! Haha 😀

 2. Pozostaje jeszcze morsowanie 🙂

 3. To zostaje morsowanie 🙂

Dodaj komentarz