Jak wyjść na prostą pokazuje KęKę

16 września ukazały się „Trzecie rzeczy” – jak sam tytuł mówi, trzeci studyjny album KęKę, radomskiego rapera, który swoją karierą pokazuje, jak przezwyciężyć własne słabości i prowadzić szczęśliwe życie. Jest wzorem dla ludzi, którzy pragną wykaraskać się z marazmu i stagnacji.

Na nowej płycie jest o wygrywaniu życia. Ostatnio to temat obecny w wielu polskich rapowych kawałkach. W sumie nic nowego. Jednakże Piotr Siara zrobił to po swojemu, z charakterystyczną charyzmą. Kiedyś na jednym z blogów przeczytałem, że gdyby ktoś inny nawijał te same historie, nie miałyby one tak wielkiej mocy. Podpisuję się pod tym rękami i nogami.

Nie potrafię określić, co on ma takiego w sobie, że jego rapowanie brzmi tak dobrze. Może to po prostu autentyczność? Jak go słuchasz, nie zastanawiasz się, czy ten raper przeżył wszystkie historie, o których opowiada. To czuć już od pierwszych wersów.

Z płyty na płytę widać ewolucję KęKiego. Na nielegalu wypuścił kilka alkoimprezowych hymnów (m.in. „Ogóreszki”, „Chorch”), „Takie rzeczy” zawierały jeszcze znamię „czynnego” alkoholizmu. „Nowe rzeczy” już takie nie były. Na najnowszym albumie radomski raper rozlicza się ze wszelkiego zła, które wyrządził przez wódę najbliższemu otoczeniu. Odkrywa się jak nigdy. Prezentuje słuchaczom wszystkie lęki, między innymi ten przed śmiercią. Sam przyznaje, że z powodu uzewnętrzniania się, jest „nagi jak dziecko”.

KęKę pokazał, że można wyjść z największego gówna. Że jak się chce, wszystko jest możliwe (osobiście nie zgadzam się z tym, czerwone ferrari niekoniecznie musi być moje, nawet jeśli bardzo go pożądam). Że sumienna praca nad sobą i mocne dążenie do celu wystarczą, aby znaleźć się na szczycie. W jego przypadku to się sprawdziło. Spotkania AA, wsparcie najbliższych i pasja, jaką jest rap, sprawiły, że odnalazł siebie na nowo.

Szanuję go. Najfajniejsza w nim jest swojska normalność. Jest na szczycie, ale nie patrzy na ludzi z góry. Wydaje się być normalnym ziomkiem.

Wzór pozytywnej przemiany? Dla mnie tak.

RADOM!

0 Replies to “Jak wyjść na prostą pokazuje KęKę”

      1. pracuję w Empiku, wszystkie egzemplarze poszły w dzień premiery:))

Dodaj komentarz