Phelps jest przy niej płotką

Zaczęła pływać mając 19 lat. W tym samym wieku straciła władzę w nogach. Teraz ta 40-latka leci na swoje piąte igrzyska paraolimpijskie. Poznajcie Teresę Perales.

Hiszpanka może dorównać żywej legendzie światowego pływania w liczbie zdobytych medali na igrzyskach. Michael Phelps zdobył ich 28, Perales ma na swoim koncie 22 (6 złotych, 6 srebrnych i 10 brązowych). Zdobywała je na różnych dystansach – od 50 metrów motylkiem do 200 metrów stylem zmiennym. Specjalizuje się w pływaniu na 100 metrów kraulem, co powierdzają medale z najcenniejszego kruszcu na trzech ostatnich paraolimpiadach.

Sama stwierdza, że ma szansę „tylko” zrównać się z Phelpsem, bo będzie mogła zdobyć sześć krążków. Nie chce nakładać na siebie zbyt dużej presji.

Segunda medalla de oro de la aragonesa Teresa Perales
Zdjęcie pochodzi z: https://www.flickr.com/photos/teresaperales/

W Rio przyjdzie jej rywalizować z młodziutkimi zawodniczkami, które mogłyby być jej córkami. – Widziałam ranking i myślę, że są szanse, ale jest też wiele nowych rywalek, na przykład 16-letni Chinki – ocenia.

A pomyśleć, że podczas pierwszego kontaktu z wodą po straceniu czucia w dolnych kończynach miała na sobie kamizelkę ratunkową. Teraz podkreśla, że nie wie, gdzie znajdują się jej granice. Pierwszy sprawdzian na tegorocznych igrzyskach paraolimpijskich czeka ją 8 września.

Kiedy nie będę chciał wyjść na trening, przypomnę sobie o niej i o jej wyczynach. Szacun.

Zdjęcie główne pochodzi z: https://www.flickr.com/photos/julianmorley/

Dodaj komentarz