Otwórz się

Nieciekawość świata mnie przeraża.

„Yhym” – słyszysz, kiedy opowiadasz, czym zachwycił Cię jakiś film.

„Spoko” – słyszysz, kiedy dzielisz się wrażeniami z niesamowitego koncertu.

„Nom” – słyszysz, kiedy relacjonujesz ze szczegółami jakiekolwiek wydarzenie z życia, które na Ciebie wpłynęło, weszło w pamięć, zostawiło trwały ślad jak pierwsi ludzie na Księżycu.

Wyżej wymienione reakcje doprowadzają mnie do zwątpienia w rasę ludzką. Nie wiem, z czego to wynika. Czy to brak empatii? Czy to za duże skoncentrowanie się na sobie i swoich emocjach? A może jednak po prostu dane rzeczy nie interesują naszego rozmówcy?

Dobija mnie ten brak ciekawości w ludziach. Jest tyle niesamowitych i różnorodnych zajęć, wydarzeń, historii, że aż szkoda zamykać się hermetycznie tylko we własnym świecie. Wystarczy słuchać i słyszeć, otworzyć oczy i widzieć.

Czytasz książki beletrystyczne? Weź do ręki jakiś reportaż, biografię. Nie trzeba wymyślać historii, aby była ona interesująca.

Słuchasz rapu? Sprawdź coś z klasyki soulu, jazzu, funku. Rap czerpie pełnymi garściami ze WSZYSTKICH gatunków muzycznych.

Jesteś wegeterianinem? Zjedz mięso 😀

Cieszę się, że z dość mało towarzyskiego człowieka w ciągu krótkiego czasu wyrosłem na osobę, która lubi się spotykać z ludzi i nawet ich słuchać. Chcę ich słuchać. Pragnę wręcz. Ale, podobnie jak moja koleżanka, gdy na pytanie „jak tam koncert/film/książka?” słyszę odpowiedź w stylu „spoooko” i to jest koniec wypowiedzi, ręce mi opadają na dno Rowu Mariańskiego. Man, please, wydałeś hajs na koncert/film/książkę i tylko tyle jesteś w stanie o nim powiedzieć? Nie szkoda Ci tych paru godzin na spędzanie czasu w tak pusty sposób?

Oczywiście, rozumiem różne potrzeby. Że czasem fajnie jest pozalegać. Że przyjemnie jest położyć się i leżeć z pustym umysłem. Że ogólnie chill, leżak, piwko, skręt. Ale skoro już wychodzisz z domu na jakieś wydarzenie kulturalne (przepraszam, EVENT), odpalasz film, który chciałeś obejrzeć od dłuższego czasu, to nie lepiej wczuć się i coś przeżyć?

A potem zawsze możesz komuś o tym opowiedzieć 🙂

Zdjęcie pochodzi z: https://www.flickr.com/photos/mag3737/

Dodaj komentarz